Windows 8 Proxy Değiştirme Resimli Anlatım


Bu yazımızda sizlerle Windows 8 için proxy değiştirme olayını anlatacağız. Proxy değiştirme siteleri ve resimli proxy değiştirmeyi anlatacağız. Proxy değiştirme olayı birçok şeyde insana yardımcı olan birşey. Özelliklede yasaklı sistelere girme vs. konularda mükemmel yardımcı olabilcek bir şey. Sizde windows 8 için proxy değiştirme istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Proxy değiştirme yasaklı siteler veya kendimizin orada görünmesini istemediğimiz sitelerde bize çok yardımcı olur. Sizi başka bir bilgisayardan hatta başka bir ülkeden giriyormuş gibi gösterir. Bunu nasıl yaparız derseniz olay çok kolay. Bunun için birçok yöntem var. Programlı ve programsız olmak üzere iki başlıkta açıklayacağız. Umarım size yardımcı olur.

Programla Windows 8 Proxy Değiştirme

Bu şekilde proxy değiştirme aslında oldukça zor bir olay. Ama biz yinede size anlatacağız. Bu yöntem ile kaliteli bir şekilde kalıcı olarak proxynizi değiştirebilirsiniz. Programın adı Proxy Switcher ve oldukça etkili bir program. Bu program ile bulduğun iplerden internete bağlanabilirsiniz. Programı indirmek için Proxy Switcher linkine tıklamanız yeterli.

İnternet Exporer ile Programsız Proxy Değiştirme

Bu şekilde ise çok ama çok kolay bir şekilde proxy değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak biz bu yöntemi hiç denemedik fakat deneyen ve başarıyla kendini başka bilgisayardan giriyormuş gibi gösterenler var ve bu yöntem bence gayet sağlam bir şekilde çalışıyor. Programsız proxy değiştirme işlemi şöyle yapılıyor;

İnternet Explorer‘dan Araçlar sekmesinden İnternet Seçenekleri ne tıklayın. Daha sonra Bağlantılar a ve sonra Yerel Ağ Bağlantısı na tıklayın. Yerel Ağınız İçin Proxy Kullanın a tıklayın. Buraya internetten bulduğunuz bir proxyi yazın ve Tamam a tıklayın. Eğer siz internetten proxy bulamadıysanız aşağıdaki yazdıklarımıza bakabilirsiniz. İşlem bu kadar.

Proxy Değiştirme Siteleri

İnternette pek çok proxy değiştirme sitesi var. Bu sitelerle proxynizi değiştirebilirsiniz. Yukarıda internetten bulduğunuz bir proxyi yazın demiştim. İşte o proxyleri bulmak için Proxy Değiştirme linkine tıklayabilirsiniz.

Proxy Değiştirme Resimli Anlatım

Resimlerle proxy değiştirme konusunu anlatacaktık ama bununla ilgili yeterli kaynağımız olmadığı için proxy değiştirmeyi resimli anlatımla yapamadık ancak en kısa sürede bu konuyu güncelleyerek resimli anlatımıda yapmayı planlıyoruz. Ama eğer siz Windows 8′de proxy değiştirmeyi yukarıdaki yöntemlerle yapamadıysanız aşağıdaki yorum formu ile sorununuzu yazın. Biz size seve seve yardımcı olacağız…

4 Comments

 1. Berk says:

  Gerçektende proxy değiştirmeyi çok güzel anlatmışsınız. Saolun…

  1. Mehmet says:

   Gerçekten işe tarıyor ben proxyimi değiştirdim. Saolun…

 2. Burak says:

  saolun güzel bilgiler.

 3. işe yarar bilğiler .. çok teşekkürler .. win8 e geçtiğimde işime muhakkak yarayacaktır ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>